«

Özel Dedektif

Türkiye’nin ilk ve en büyük özel dedektif bürosuna hoş geldiniz. Kurumsallık, gizlilik, sonuç odaklı çalışma, % 95 başarı oranın ile İstanbul Özel Dedektiflik, ajansı sadece Türkiye de değil tüm dünyada da özel dedektif sektöründe isim yapmış ve bir çok başarılı operasyona imza atmış bir firmadır. İstanbul özel dedektiflik ajansı Araştırma, takip, kişi araştırma, şirket analiz, yalan makinası, eş takibi, aldatma tespiti, boşanma kanuni delil toplama, kayıp kişi bulma, uluslararası dolandırıcılık, bilgi toplama, çalıntı eşya bulma, velayet davaları delil toplama, şirket araştırma ve daha bir çok dedektiflik işlerinde uzman kuruluştur. Private Detective Turkey

Özel Dedektif Olmak İçin;

Özel bir araştırmacı ne yapar?

“Özel gözler” olarak da bilinen Özel dedektifler, kamuya ve özel sektöre inceleme, gözetim ve araştırma hizmetleri sunmaktadır. Özel gözler avukatlar, bankalar, finans kurumları, sigorta şirketleri ve çeşitli özel işletmeler tarafından da işe alınır. Kolluk kuvvetleri ile yakından çalışırlar ve bazı durumlarda yol açan hiçbir delilin sonuç vermediği ve kimsenin bir suçtan hüküm giymediği ve bu davanın kapatıldığı “soğuk davalar” çalışmaya çağrılırlar. Özel dedektifler yasal, finansal ve kişisel konularla ilgili gerçekleri ortaya çıkarmak için çeşitli teknikler kullanmaktadır. Çok sayıda özel göz kendi hesabına çalışırken, çoğu büyük şirketler ve işletmeler tarafından güvenlik uzmanı olarak çalışmaktadır.

Türkiye de Özel dedektiflerin görevleri müşterilerinin ihtiyaçlarına göre değişir ve eğitim ve çalışma sırasında çeşitli alanlarda uygulanabilen bir beceri seti kazanırlar. Hukuk müfettişleri, hukuk firmaları için çalışmakta, tanıkları bulmak ve mülakat yapmak ve yasal belgeler sunmak için çalışmaktadır. Ayrıca, gözetimsizliğin ihlali veya tahvillerini ödemesi gereken kişileri de yakalarlar. Kurumsal araştırmacılar, büyük bir şirkette dahili soruşturma yürütür ve çalışanların herhangi bir yasayı ihlal etmemesinden sorumludur. Finansal kuruluşlar için çalışan özel araştırmacılar, ödeme yapamayan defaulters’tan gelen materyalleri yeniden toplamanın yanı sıra mali usulsüzlükleri araştırmakla yükümlüdürler. Bankalar, eksik rehin tutan müşterileri ve faturalarını ödemeyi bırakanlar bulmak için dedektif de kullanmaktadır. Sigorta şirketleri tarafından talepleri araştırmak ve sigorta dolandırıcılığını ortaya çıkarmak için çok sayıda dedektif istihdam edilmektedir. Özel araştırmacılar için yeni bir alan, araştırmacıların bilgisayar korsanları ile uğraştığı ve kimlik hırsızlığı ve yetkisiz fon transferlerini önlemeye çalışan İnternet güvenliği.

Ne tür eğitim veya öğretim gereklidir?

İnsanlar sıklıkla nasıl bir özel dedektif araştırmacı olabildiklerini merak ediyor – yeni başlayanlar için hiçbir resmi eğitim gerekmiyor. Bununla birlikte, Çoğu ÇH’nin lisans derecesi vardır. Cezai adalet veya hukuktaki dersler, yeterli bir araştırmacı olma ihtimalinizi artırmak açısından son derece yararlıdır. Bugünün araştırma çalışması çoğunlukla bilgisayar kullanımı kullandığından, yabancı bir dilde veya bilgi teknolojisinde bir arka plan da yararlı olabilir. Araştırma göreviyle ilgilenen sertifikalı muhasebeciler finansal araştırmacılar olma yolunda da çalışabilirler. Binlerce polis memuru, dedektif ve diğer kolluk görevlileri her yıl özel soruşturma sektörüne yöneliyor.

Özel araştırmacılar için özel dersler veriliyor mu?

Özel dedektif, araştırmacılar için öngörülen talepleri karşılamak için birkaç özel kolej, özel araştırmacı isteyen talebeler için dersler sunmaktadır. Çoğu ders altı ila oniki ay arasında sürer ve çevrimiçi olarak da alınabilir. Bu dersler ceza hukuku, kriminoloji, psikoloji, gözetleme, fotoğraf ve elektronik gözetim gibi alanlarda eğitim içerir. Öğrencilere ayrıca dolandırıcılık soruşturmasıyla ilgili röportaj ve sorgulama teknikleri öğretilir. Ayrıca internet incelemesi, bilgisayar adli tıbbı, sigorta soruşturma, endüstriyel casusluk ve suç önleme ve mali soruşturma gibi uzmanlık alanı seçebilirler.

Özel soruşturmada genel riskler ve tehlikeler mevcuttur ve dedektifler sıklıkla suçlularla kamu güvenliği adına karşı karşıya kalmaları gereken durumlarla karşı karşıya kalırlar. Bu tür özel araştırmacılar tutuklama taktikleri ve kendini savunma teknikleri konusunda eğitim almış olabilir. Ayrıca, silahları nasıl kullanacaklarını öğrenirler ve çalışmalarına bağlı olarak özel kullanımlı bir silah kullanma lisansı alırlar.

Sözleşme: Kayıp Kişi Bulma

Konu: …………..Kayıp  Kişisinin Bulunması İşidir

Zabata Danışmanlık Hizmetleri İle……………. Arasında İmzalanmıştır.

Yapılacak İşler:

1-Havalimanı Kayıtları Bakılacak

2-Kayıp Kişi Cep Tel Bulunacak

3-Kayıp İşi Cep Telefonu Sinyali Bulunacak

4-Çevresel Araştırma Yapılacak

5-Otel Kayıtları Bakılacak

6-Yurtdışı Çıkış Kayıtları Bakılacak

7-Hastaneler Araştırılacak

8-Kargo Şirketleri Araştırılacak

9-Cep Telefonu Son Görüştüğü Kişilere Bakılacak

Bu İşlemler 15.000 Dolara Bakılacak Bulunamazsa Ücret Geri İade Edilemez.

Zabata Dedektilik

KAYIP KİŞİ BULMA

Türkiye’nin en büyük araştırma ve dedektiflik şirketi olan İstanbul Dedektiflik Ajansıdır. Biz, şu ana kadar sadece Türkiye değil tüm Ortadoğu’da bir çok kayıp kişi bulduk ve bulmaya devam ediyoruz.

Her yıl Türkiye de bir çok yerli ve yabancı insan kaybolmaktadırlar. Bu kayıplar için maalesef, polis departmanı iyi araştırma yapmamaktadır. Aşırı insan kayıp olması, devleti çaresiz bırakmaktadır.

Biz, dedektif ajansımız, Türkiye de kayıp kişi bulmada bir çok farklı yöntem kullanıyoruz. Bir süreçten geçen araştırma operasyonu sonucunda kayıp kişiyi bulmaktayız. Bu sürecin pahalı bir süreç olduğunu sakın unutmayın.

 özel-dedektif-personel-sicil-arastirma8831