«

Özel Dedektif Büroları

Özel Dedektif Büroları

Özel dedektif ve araştırmacılar duruma göre, birçok ortamlarda çalışmak, bazı bilgisayar arama gerçekleştirmek ve telefon görüşmeleri yapmak, ofislerde daha fazla zaman harcamak.Diğerleri görüşmeleri yürüten veya gözetim gerçekleştirirken, bu alanda daha fazla vakit geçirmek.

Araştırmacılar genellikle yalnız çalışmak rağmen, gözetim yapılması veya büyük, karmaşık görevini yerine getirirken diğerleri ile bazı işin bazı çatışma tutabilen ve araştırmacı silahlı olması için bazı durumlar çağırabilir. Özel dedektiflerin ve araştırmacının amacı, bilgi toplamak için yasaları uygulama veya suçluların yakalanması değil çünkü çoğu durumda, ancak, bir silah gerekli değildir.

Özel detektif ve araştırmacılar, zorlu ve bazen perişan müşterilerle çalışmak zorunda kalabilirsiniz.

Özel Dedektiflik ve Araştırmacı Çalışma Programları

Normal çalışma saatleri dışında gözetim ve kontakt insanları kuralları nedeniyle özel dedektifler ve araştırmacılar sık sık düzensiz çalışma saatleri. Bunlar erken sabahları, akşamları, hafta sonları ve tatil günleri işe yarayabilir.

Buna ek olarak, soruşturma konusu ne yaptığını bağlı hava her türlü, dışarıda veya bir araca çalışmak zorunda kalabilirsiniz.

Özel detektif ve araştırmacılar genellikle kolluk veya askeri iş deneyimi birkaç yıl gerekir. İşçiler ayrıca bir lise diplomasına sahip olması ve devletlerin büyük çoğunluğu bir lisansa sahip özel dedektifler ve müfettişler gerektirir.

Özel Dedektiflik ve Araştırmacı Eğitimi

Eğitim gereksinimleri iş büyük ölçüde değişir, ancak çoğu işleri lise diplomasına gerektirir. Bazı olsa da, bu tür ceza hukuku veya polis bilim gibi bir alanda 2 veya 4 yıllık lisans gerektirebilir.

Kurumsal araştırmacılar genellikle bir lisans gerekir. Genellikle, finans, muhasebe ve iş kurs tercih edilir. Birçok finansal araştırmacı bir muhasebe arka plan var, çünkü onlar genellikle muhasebe veya ilgili alanda lisans derecesine sahip ve kamu muhasebeciler (CPA) sertifikalı olabilir.

Bilgisayar adli tıp araştırmacılar sık sık bilgisayar bilimi veya ceza adaleti alanında lisans derecesi gerekir. Bazı kolejler ve üniversiteler artık bilgisayar adli tıp sertifika programları sunan ve diğerleri lisans veya yüksek lisans derecesine sahiptir.

Özel Dedektiflik ve Araştırmacı Eğitimi

Çoğu özel dedektifler ve araştırmacılar sık sık birkaç yıl süren, on-the-iş deneyimi yoluyla öğrenirler.

Yeni araştırmacılar bilgi toplamak için öğrenmek zorunda olsa da, ek eğitim onları işe firmanın türüne bağlıdır. Örneğin, bir sigorta şirketinde, yeni bir araştırmacı sigorta dolandırıcılığı tanımak için nasıl iş öğreneceksiniz. büyük şirketler tarafından işe Kurumsal araştırmacılar resmi iş uygulamaları eğitimi, yönetim yapısını ve çeşitli finans ile ilgili konular alabilirsiniz.

Bilgisayar adli tıp uzmanları hem kullanım bilgisayarlara ihtiyaç ve soruşturma becerilere sahip olduğundan, kapsamlı eğitim gerekebilir. birkaç yıl için bir kolluk kuvveti için çalışırken çoğu kendi ticaret öğrenmek. iş yerinde, onlar kanıt ve spot bilgisayar ile ilgili suçları toplamak için nasıl öğretilir.

Onlar değişen teknolojilere çalışmak için sürekli eğitim bilgisayar adli tıp araştırmacılar için önemlidir. Müfettişler sahtekarlık algılama ve yeni yazılım programları son yöntemlerini öğrenmek gerekir. Birçok yazılım satıcıları ve meslek kuruluşları tarafından sunulan konferans ve kurslara katılarak bu görevi başarmak.

Bir İlgili Meslek içinde İş Tecrübesi

Özel detektif ve araştırmacılar genellikle genellikle kolluk, askeri, ya da federal zeka, önceki iş tecrübesi olması gerekir. sık sık hizmet 20 ya da 25 yıl sonra emekli edebiliyoruz bu tür işlerde, bu ikinci bir kariyer özel dedektifleri veya müfettişler olabilir.

Diğer özel dedektifler ve araştırmacılar daha önce olduğu gibi, sigorta ya da tahsilat şirketleri için çalışmış olabilir katip, finans, ya da muhasebe.

Ruhsat, Sertifikalar ve Kayıtlar

Devletlerin büyük çoğunluğu bir lisansa sahip özel dedektifler ve müfettişler gerektirir. Gereksinimler devlet ile değişir. Profesyonel Araştırmacı Dergisi, her devletin lisansı uygulamasına bağlantıları vardır. yasalar sık sık değiştiği için, iş arayanların, çalışmak istediğiniz devlet ve yerellik ile özel müfettişler ilgili lisans yasaları doğrulamak gerekir.

Ek gereksinimleri karşılaması gerekir tabanca taşımak çoğu devletler, dedektifler ve araştırmacılar ise.

Bilgisayar adli tıp araştırmacılarına özgü hiçbir lisans olmamasına rağmen, bazı devletlerin onlara özel müfettişler lisanslı gerektirir. bilgisayar adli müfettişler ilgili soruşturma işi gerçekleştirmek için izin verir, çünkü bile özel dedektif lisansına sahip lisanslı olması gerekli değildir devletler ve yerlesim, faydalıdır.

İstihdam için gerekli olmamasına rağmen adaylar da, sertifika alabilirler. Yine, yetkinlik gösterebilen meslek kuruluşları aracılığıyla sertifikalı olma ve adayların kariyerlerinde ilerlemek yardımcı olabilir.

İhmal veya ceza savunma soruşturması konusunda uzmanım araştırmacılar için, Yasal Müfettişler National Association Sertifikalı Yasal Araştırmacı belgelendirme sunmaktadır.Güvenlik konusunda uzman araştırmacılar için, ASIS Uluslararası Profesyonel Sertifikalı Araştırmacı belgelendirme sunmaktadır.

Özel Dedektifler ve Müfettişler Önemli Özellikleri

İletişim becerileri. Özel dedektifler ve araştırmacılar dikkatle dinleyin ve ilgi çeken bir kişi görüşme sırasında uygun sorular sormak gerekir.

Becerilerini karar alma. Özel dedektifler ve müfettişlerin kendi ayakları üzerinde düşünmek ve onlar belirli bir zamanda sahip olduğu sınırlı bilgilere dayanarak hızlı kararlar gerekir.

Meraklılık. Özel dedektifler ve araştırmacılar soru sormak ve gerçeği aramak istediğiniz gerekir.

Sabır. Özel dedektifler ve araştırmacılar bir olay gerçekleşmesi için beklerken gözetim iletken uzun süreler harcamak zorunda kalabilirsiniz. Araştırmalar, uzun zaman alabilir ve hızlı bir şekilde ya da hiç bir karar sağlamayabilir.

Beceriklilik. Özel dedektifler ve araştırmacılar, ne kadar sınırlı olması onların hedefe doğru sonraki adımı belirlemek için yol ne olursa olsun sürekli çalışmalıdır. Bazen bir ilgi kişi bir sonraki ne yapacağını tahmin etmek gerekir.

özel dedektif bürosu