Özel Dedektifler
«

Özel Dedektifler

Bir araştırmacı yakalanırsa ne olur?

Muhtemel olayda, deneyimli bir araştırmacının takdir yetkisinin tehlikeye düştüğü durumlarda, araştırmacı ya hedef tarafından ya da hedefe bağlı biri tarafından sorgulanabilir. Genel olarak bir araştırmacı her şeyi inkar edecek ve asla vazgeçmeyecek ve ne yaptıklarını tartışmayacak veya onları kimlerin tuttuğunu söyleyecektir. Deneyimli araştırmacılar, neden bölgede oldukları konusunda makul bir sebep veren bir kapak hikayesine bağlı kalacak ve soruşturmanın takdir yetkisini tehlikeye atacak herhangi bir eylemin yapılmasını önlemek için mümkün olan her adımı atacaktır. Araştırmacı polis yetkileri olan bir kişi tarafından sorgulanırsa, araştırmacı tekrar kimin izlediğini veya kimin kiraladığını açıklamayacaktır. Tek yapmaları gereken kendilerini polise tanıtmak ama başka herhangi bir bilgiyi ifşa etmeleri gerekmiyor.

 

Özel araştırmacılar telefon kayıtları ve e-postalar alabilir mi?

HAYIR, Araştırmacılar yasal olarak izinsiz bir kişiden telefon / metin kayıtları veya e-postalar alamazlar. Kişinin eşi veya çocuğu olmasına bakılmaksızın, belirli bir gizlilik beklentisi vardır. Bu kayıtlar yasadışı bir şekilde elde edilirse, mahkemeye kabul edilmezler, ağır para cezası veya hapisle sonuçlanabilirler. Kariyerini ve canlı kaputunu bu kayıtları elde etmek için tehlikeye düşürecek herhangi bir araştırmacı muhtemelen lisanslı ve deneyimli değildir. Bu kayıtlara ihtiyacınız varsa, bir avukatla konuşmanız ve istenen kayıtlar için bir mahkeme celbi almanız şiddetle tavsiye edilir.

 

Farklı özel dedektif türleri var mı?

 

Doktorlar veya avukatlar gibi özel Araştırmacılar, alanın belli bir bölümünde uzmanlaşabilir ve özel bir araştırmacı olmanın yanı sıra ek sertifikalar ve deneyimler de olabilir. Kiraladığınız özel araştırmacının, sizin için ne işe alacağınızla ilgili deneyime sahip olduğundan emin olmanız önemlidir.

Yerel bir özel araştırmacı ve ulusal bir firma arasındaki fark nedir?

Hem yerel hem de ulusal özel araştırmacıları kullanmak için Pro ve Con’s vardır. Ülke genelinde soruşturma yürütmek isterseniz, ulusal bir firma ayetinde, her alanı kapsayan araştırmacı bulmaya çalışan tüm soruşturmaların yolda olduğundan emin olmak için tek bir iletişim noktasına sahip olunması yararlı olabilir. Ancak özel ihtiyaçlarınız belirli bir alanın çevresinde toplanıyorsa, yerel bir özel araştırmacı kullanmak avantajları olabilir. Yerel özel araştırmacılar genellikle daha hızlı tepki süresi sunar ve durumunuza özel bir dikkat gösterebilirler. Birçoğu, arazide araştırmacıyla doğrudan konuşabilecek olmanın olayla ilgili değerli bilgiler sağlayabileceğini ve raporlama sürecini düzene sokabildiğini düşünüyor.

Ulusal bir özel dedektif şirketi kullanmanın bir avantajı, genellikle, taşeron olarak kullandıkları ülke çapında yerel özel araştırmacıların sözleşmelerinin yerine getirilmesidir. Bu, arayıp etrafınızdan arayabilecekleri gibi daha hızlı bir cevap verir ve davanız için uygunluğu olan bir araştırmacı bulurlar. Durumunuz bir araştırmacı tarafından ele alındığı için bu da bir dezavantaj olarak değerlendirilebilir, bu konuda hiçbir şey bilmediğiniz anlamına gelir.

 

Yapılan son anketler, yerel özel araştırmacıların dedektiflerin, ulusal şirketler için çalışan araştırmacılar üzerindeki deneyiminin üç katından fazla tecrübeye sahip olduklarını tespit ettiler.

Soruşturma boyunca belirli ihtiyaçlarınıza ve arzulanan gözetim seviyesine gerçekten inanıyoruz.

Özel bir araştırmacı olmak için Lisans gereklilikleri nelerdir?

Lisanslama gereksinimleri eyaletten eyalete değişir. Hemen hemen tüm devletler, kendi lisanslarını almak için yeterlilik kazanmadan önce ya kolluk kuvvetlerinde ya da lisanslı bir özel araştırmacı altında çalışan birkaç yıllık tecrübeye ihtiyaç duymaktadır. Ek olarak, özel bir araştırmacı lisansı kazanmak için bir arka plan kontrolü yapılır ve kişinin herhangi bir ağır ceza mahkemesi ya da bekleyen masrafının olmaması gerekir. Bazı hafifsizlikler aynı zamanda bir şahsın özel bir araştırmacı olarak çalışmasını da diskalifiye edecektir.

Özel araştırmacılar ne yapamaz?

Özel araştırmacılar genel kamuoyunun elde edemediği bilgilere erişebilmelerine rağmen, sıradan vatandaşlarla aynı temel yasalara uymaları gerekir. Yapamayacakları bazı büyük şeyler:

Kolluk kuvveti gibi davranamazlar,

Göz altı yapamazlar,

Zor kullanamazlar,

Dedektif kiralamak için bizi arayın

 

Özel Dedektifler