«

Özel Dedektiflik Büroları

Özel Dedektiflik Büroları,

Yani işimi istiyorsun: Özel Araştırmacı, Biz, Türkiye de İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Antalya ve tüm illerde dedektif hizmeti veriyoruz. 

Doğru özel araştırmacıyı nasıl seçersiniz?

Konuyu araştırmaya başlayarak zaten ilk adımı attınız. SSS’yi okumayı bitirdikten sonra, lisanslı araştırmacılardan birini arayıp bunlarla bir telefon görüşmesi yapmaya hazır olmalısınız. Bir araştırmacıya sormalısınız birkaç soru vardır ve bazıları ilgilendiğiniz soruşturmanın türüne göre değişiklik gösterecektir. Ancak aradığınız soruşturmada ne kadar tecrübeye sahip olduklarını her zaman sormalısınız. Ücretleri ve alıkoyma politikaları hakkında ayrıntılar isteyin. Müvekkil olduğunuzu ve araştırmacı ile rahat hissetmek için gereken kadar çok soru sorma hakkına sahip olduğunuzu unutmayın. Referansları istemekten veya lisanslı olduklarını ve sigortalı olduklarını ispatlamaktan çekinmeyin. Akılda tutulması gereken şey, bir araştırmacı lisanslı olduğu için, araştırmaya gereksinim duyan tecrübeye sahip olduğu anlamına gelmez.

İhtiyaçlarınızı tartışmadan önce emanet ücreti ödemeye ve soruşturmayı üzerinde uzlaşılmış bir zaman çerçevesinde soruşturma yürütmek için donatılmış ve personel bulunduğuna dair baskı yapmaktan kaçının.


Özel araştırmacılar ne talep ediyor?

Çoğu vakada özel araştırmacılar bir saatlik ücret talep edecek. Saatlik ücretler, ihtiyaç duyulan soruşturmanın türüne ve kaç araştırmacıya ihtiyaç duyulacağına bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Hemen hemen tüm araştırmacılar bir dava almadan önce bir bakım ücreti isteyeceklerdir. Bir veya iki saatlik bir araştırma çalışması yapmaya istekli bir araştırmacı bulmanız muhtemel değildir. Ayrıca bazı araştırmacılar, seyahat süresi ve / veya seyahat edilen kilometre için ücret talep etmektedir. Olası bir anlaşmazlık durumunda her iki tarafın da korunması için olası tüm ücretlerin ayrıntılarını içeren bir kabul anlaşması yapılması önemlidir.

Özel araştırmacılar bunu yapamayacağım ne yapabilirim?

Özel Araştırmacıların, kamuya açık olmayan birçok bilgi veritabanına erişimi var. Ancak daha da önemlisi, ham verileri hareketli bilgiye dönüştürmek için gereken eğitim ve tecrübeye sahipler.

Deneyimli bir özel araştırmacı kullanmanın tüm avantajlarını listelemek bilgi bir veya iki kitap doldurabileceğinden, bu web sitesinin kapsamı dışındadır. Ama asıl nokta tecrübelerden alınan yargılara varıyor. Çoğu soruşturmacının, soruşturma üzerinde on binlerce saat deneyim sahibi olmasa da binlerce kişisi vardır. Sürekli bir gözetim ve mobil gözetim yapmak için deneyimli bir araştırmacıya ihtiyacınız vardır. Bir araca oturup resim çekebilir ve birisinin arkasına sürer misiniz, tabii! Olumsuz yönü, yakalanırsanız veya polisler tarafından karşı karşıya kaldıysanız, yaralandığınız veya ciddi bir sıkıntı yaşarsınız. Ayrıca, şimdi değerli sürpriz unsurunu kaybettiniz. Kendinizi tehlikeli bir duruma sokmayın ve soruşturmanın takdir yetkisini kendiniz yapmaya çalışarak tehlikeye atmayın.

Mahkemeye kabul edilen profesyonel bir ruhsatlı araştırmacı raporuna sahip olmak ya da sizin adınıza tanıklık ettirmek de çok daha fazla ağırlık taşır ve kendinizi toparladığınızı itiraf etmeye çalışmaktan geçer.

Hala özel bir araştırmacı kullanabilir miyim, polise oldum mu?

Evet, polise bir meseleyi bakıp bakmadığına bakılmaksızın, özel bir araştırmacı hizmetini elinde tutabilirsiniz. Çoğu durumda, özel araştırmacılar polisle birlikte çalışacak ve detaylı röportajlar ve kanıt toplama çalışmalarına sahip olacaklar. Özel araştırmacılar bir seferde tek bir vaka üzerinde çalışma avantajına sahiptir ve halen polis tarafından üzerinde çalışılan vakaları etkili bir şekilde çözmek için gereken odaklanma ve özveriyi uygulayabilirler. Deneyimli bir araştırmacı, soruşturmaya müdahale etmemesi için ne zaman “geri çekileceği” gerektiğini bilecek ve hattın müdahalesine müdahale etmeden polise etkili bir şekilde baskı uygulayacağını bilmek birçok özel araştırmacının hakim olduğu bir beceridir. Referansları kontrol etmek ve araştırmacının deneyimi hakkında ayrıntılı sorular sormak önemlidir.

Özel Dedektif Türkiye

Özel Dedektiflik Büroları