«

Özel Dedektiflik İçin Aranan Şartlar

Özel Dedektiflik İçin Aranan Şartlar,

Bir Özel Dedektiflik ne yapar?

Özel dedektifler genellikle aşağıdakileri yapın:

  • Mülakat insanlar bilgi toplamak için
  • Bilgisayar veya non-bilgisayarlı kayıtları kullanarak, aramaların çeşitli yapmak
  • gözetimi (arıyor aşağıdaki veya o kişi farkında olmadan bir kişi izlerken) Davranış
  • mahkemede sunmak için delil toplamak
  • Bir kişinin arka plan üzerinde istihdam, gelir ve gerçekleri doğrulamak
  • kimlik hırsızlığı ve yasadışı yüklemeler olarak bilgisayar suçları soruşturmak
  • kayıp kişi vakaları ve sigorta talepleri ve dolandırıcılık, ceza ve hukuki sorumluluk hallerinde Yardım

Özel detektif genellikle bireyler için çalışmak avukat , ya da işletmeler. Bazıları kendi soruşturma ajansı var. Özel dedektifler müşterilerin ihtiyaçlarına göre, birçok hizmet sunuyoruz. Onlar, istihdam öncesi arka plan denetimleri gerçekleştirmek birisi şirketten para çalmak olduğunu suçlamaları içine bakmak, ya da kanıtlamak / boşanma durumunda aldatma çürütmek olabilir.

Bir davada gerçekleri araştırma yaparken özel dedektifler çeşitli araçlar kullanıyoruz.yaptıkları işin çok onları hızlı bir şekilde böyle bir kişinin önceki tutuklamalar kayıtları, telefon numaraları, sosyal ağ sitesi ayrıntıları ve e-postalar gibi bilgileri almak için izin veren bir bilgisayar ile yapılır. Bunlar telefon, böyle bir kişinin gelir ve istihdam yeri olarak gerçekleri doğrulamak için arama yapmak. Bir arka plan soruşturmayı yürüten Onlar da insanları röportaj. Araştırmacılar başkası, farkedilmeden gitmek için bilgi almak için, ya da bir şüpheliyi gözlemlemek gibi davranarak, gizli gidebilir.

Bir soruşturuyor zaman Dedektifler de gözetimi yapmak. Onlar göze çarpmayan bir konumu veya bir araçtan sık sık, bu kişinin ev ya da ofis gibi bir siteyi izleyebilirsiniz. fotoğraf ve video kameralar, dürbün ve küresel konumlandırma sistemleri (GPS) kullanarak, dedektifler ilgi kişiler hakkında bilgi toplamak.

Dedektifler ve araştırmacılar soruşturma yaparken hukukun dikkatli olmak ve bu gizlilik yasaları federal ve yerel yasalar, iyi bir anlayışa sahip olmalıdır. Bazı yöntemler yasallığı belirsiz olabilir Ancak, araştırmacılar ve dedektifler bir davayı takip etmek nasıl karar verirken iyi yargı faydalanmak gerekir. mahkemede yasal kullanılabilir böylece onlar düzgün delil toplamak gerekir.

Özel Dedektif işyeri gibi nedir?

Türkiye, Özel dedektifler üzerinde çalıştıkları duruma göre, ortamlar çeşitli çalışır. Bazı bilgisayar aramalar yaptıkları ve telefon görüşmeleri yapmak kendi ofislerinde daha fazla zaman harcamak. Diğerleri görüşmeleri yürüten veya gözetim yapıyor, sahada daha fazla zaman harcamak. Gözetim zaman alıcı olabilir.

Zabata, Müfettişler genellikle yalnız çalışır, ancak gözetim iletken ya da bir nesneyi takip ederken başkaları ile çalışabilir. işin Bazı çatışma içerir, bu nedenle iş stresli ve tehlikeli olabilir. Böyle kurumsal ya da ünlü müşterileri için belirli koruma atamaları gibi bazı durumlar, araştırmacı için çağrı silahlı olması. Özel dedektiflerin ve araştırmacıların temel amacı bilgi toplama değil, kolluk veya suç endişe çünkü çoğu durumda, ancak, bir silah gerekli değildir.

Zabata, soruşturma birimleri sahipleri, zorlu ve bazen perişan müşterileri ile uğraşmak zorunda ekledi stres var. Onlar gözetim yapmak ve normal çalışma saatleri dışında insanlara başvurmanız gerekir, çünkü özel dedektifler genellikle düzensiz çalışma saatleri. Bunlar erken sabahları, akşamları, hafta sonları ve tatil günleri işe yarayabilir. Buna ek olarak, hava her türlü, dışarıda çalışmak, ya da bir araçtan gerekebilir.

Özel Dedektiflik İçin Aranan Şartlar