«

Özel Dedektiflik Riskli mi

Özel Dedektiflik Riskli mi? Bu sorunun cevabı Türkiye için maalesef EVET  tir.

Maalesef Türkiye gibi üçüncü dünya ülkelerinde devlet kademelerinde sistematik yolsuzluklar olmaktadır. Bu yolsuzluklar o kadar rutin haline gelmiştirki, insanların arasından çıkıp birisi deseki yaptığınız yanlış insanlığa aykırı dese, bu karşı çıkan kişi enteresan karşılanmakta, ne dediği anlaşılamamakta, bu tür insanlar ya görevden uzaklaştırılmakta yada yalnızlığa mahkum edilebilmektedirler. 2016 yılı Türkiye’sinde Araziler iktidarın yandaşı kişi ve şirketlere menfaat karşılığı verilmekte, Türkiye nin ormanları sistematik bir şekilde yok edilmektedir. İhalelere tarafsız yapılmamakta ve İktidar yandaşı kişi ve şirketlere verilmekte ve devlet zarara uğratılmaktadır. Yeni icat yapan, yeni ülkeye yatırım yapmak isteyen yerli ve yabancı yatırımcılar eğer iktidar yandaşı bir şirket veya kişi aleyhine olucaksa bu yatırımlar o zaman engellenmektedir. Örneğin daha önce gümrük vergisi x olan bir ürünü Türkiye ye getirip yatırım yapan bir yabancı firmanın önü eğer aynı üründen bir iktidar yandaşı şirket Türkiye de fabrika kurduysa bu firmayı korumak adına öteki yatırımcının önü kesilmektedir.

Türkiye de uyuşturucu satışı artık ilkokullar içine ve önüne kadar gelmiştir. Hırsızlıklar aşırı çoğalmıştır. Devlet kademelerinde iktidar eliyle terör örgütlerine destek verilmektedir. Türkiye de iktidar tarafından kasıtlı olarak trafik devam etmesi ve artması sağlanmakta bu şekilde iktidar partisine yakıt gelecek vergi desteği sağlanmaktadır.

Bu ahval ve şeriat içinde iktidar asla özel dedektif leri görmek istememektedir. Çünkü özel dedektifin işi araştırmadır, bu araştırma sonucunda yukarıda sayılan iktidarın tüm kanunsuzlukları ortaya çıkacaktır. Dolaysıyla 2016 Türkiyesinde iktidar özel dedektifliği yasaklamakta ortadan kaldırmak istemektedir. Avrupa ve ABD de durum tam tersinedir. Bu ilkelerde özel dedektiflik teşvik edilmektedir. Çünkü orda iktidarlar yolsuzluğu, hırsızlığı tarihin derinliklerine gömmüştür.

Anahtar Kelimeler: