«

Özel Dedektiflik Riskli mi

Özel Dedektiflik Riskli mi? Bu sorunun cevabı maalesef EVET  tir.

Maalesef, üçüncü dünya ülkelerinde devlet kademelerinde sistematik yolsuzluklar olmaktadır. Bu yolsuzluklar o kadar rutin haline gelmiştirki, insanların arasından çıkıp birisi deseki yaptığınız yanlış insanlığa aykırı dese, bu karşı çıkan kişi enteresan karşılanmakta, ne dediği anlaşılamamakta, bu tür insanlar ya görevden uzaklaştırılmakta yada yalnızlığa mahkum edilebilmektedirler. Kamu ve Orman Arazileri, kendi taraftarı kişi ve şirketlere verilmekte Ormanlar sistematik bir şekilde yok edilmektedir. İhalelere tarafsız yapılmamakta taraflı kişi ve şirketlere verilmekte ve devlet zarara uğratılmaktadır. Yeni icat yapan, yeni ülkeye yatırım yapmak isteyen yerli ve yabancı yatırımcılar eğer iktidar yandaşı bir şirket veya kişi aleyhine olucaksa bu yatırımlar o zaman engellenmektedir. Örneğin daha önce gümrük vergisi x olan bir ürünü Türkiye ye getirip yatırım yapan bir yabancı firmanın önü eğer aynı üründen bir iktidar yandaşı şirket Türkiye de fabrika kurduysa bu firmayı korumak adına öteki yatırımcının önü kesilmektedir.

Uyuşturucu satışı artık ilkokullar içine ve önüne kadar gelmiştir. Hırsızlıklar aşırı çoğalmıştır. Devlet kademelerinde yolsuzluklar artmıştır adeta yaşam biçimi haline gelmiştir. Dürst insanlar parmakla gösterilir hale gelmiştir. Kasıtlı olarak  trafiğin devam etmesi ve artması sağlanmakta bu şekilde, fazla yakıttan  gelecek vergi artışı hedeflenmektedir. Ancak kirlenen hava ve artan hastalıklar umursanmamaktadır.

Bu ahval ve şeriat içinde tabiki asla özel dedektif leri görmek istememektedir. Çünkü özel dedektifin işi araştırmadır, bu araştırma sonucunda yukarıda sayılan tüm kanunsuzlukları ortaya çıkacaktır. Dolaysıyla, özel dedektiflik yasaklamakta ortadan kaldırmak istemektedir. Avrupa ve ABD de durum tam tersinedir. Bu ilkelerde özel dedektiflik teşvik edilmektedir. Çünkü orda yolsuzluklar hırsızlığı tarihin derinliklerine gömmüştür.

Anahtar Kelimeler: