«

Özel Dedektiflik Tehlikelimi

Özel Dedektiflik Tehlikelimi? Gözlem sırasında ne olur?

Gözlemin çeşitli türleri ve sebepleri var. Fakat temel prensipler, çoğu gözetim türü için aynıdır.

Amaç, normal olarak bir şahıs veya şahıs grupları üzerinde sekmeler tutmak ve faaliyetleri belirlemek / belgelemektir. Bunu göz önünde bulundurarak, araştırmacı, faaliyetlerin izlenebileceği ayrı bir gözetim pozisyonu belirleyecek ve hedef iznin kesilmediği hallerde devam eden gözlem yapılmasına izin verecektir. Araştırmacının gözetim pozisyonunu seçerken göz önünde bulundurması gereken bir çok faktör vardır ancak bunlarla sınırlı değildir:

Kalkış en muhtemel rota
Trafik koşulları
Semt (gözetim araç komşuları tarafından fark edilecektir)
araştırmacı hedef farkında olmadan nasıl alabilirim yakın.
Kaç yolculuk var orada.

Deneyimli bir araştırmacı, gözlem yapmak için ek araştırmacılara ihtiyaç duyulursa size bilgi vereceğim. Bu, cadde otoparkının sınırlı olduğu veya pratik olmadığı veya mahalle dışına çıkan birkaç mantıklı yol bulunduğu alanlarda yaygındır. Deneyimli bir araştırmacı, çoğu gözetim işlemini gerçekleştirebilir ancak uzun vadede tasarruf sağlamak için birden fazla kişiye ihtiyaç duyulduğunda bir araştırmacı dinlemek önemlidir. Ayrıca, hedefin toplu taşıma araçlarını kullanabileceği veya bir birey tarafından bırakılma olasılığı bulunan kentsel alanlarda başarı oranı, birden fazla araştırmacı bulunduğu zaman büyük oranda artmaktadır.

Bir eş veya ortak üzerinde gözetim yaparken, Özel Araştırmacı öncelikle sizinle gözlem için en iyi zamanlamayı belirleyecektir. Gözlem yaptıktan sonra görünen tüm etkinlikler videoya kaydedilecektir. Eşiniz ya da partneriniz bar ya da alışveriş merkezi gibi kamuya açık bir yere girerse mümkün olan en yakın videotape elde edilecektir.

Soruşturmaya müdahale etmemeniz de önemlidir. Buna alanın üzerinden geçmek veya kendi çeklerinizi yaptırmak dahildir. Bunun cazip olmasına rağmen aracınız diğer taraf tarafından fark edilirse bir gözetimin bozulmasına neden olabilir. Buna ek olarak, güvenliğinizi ve araştırmacının güvenliğini tehlikeye atabilirsiniz. Bu nedenle, gözetim altında olan bölgede bulunmanıza izin verilmemesi birçok ceza sözleşmesindedir. Çoğu araştırmacı, genellikle soruna davetiye olarak yorumlandığı için, gözlem sırasında güncelleme yapmazlar.


Bir müfettiş benim davam üzerinde çalıştığını nereden bileceğim?

Özel Araştırmacılar, bir gözetim periyodu boyunca herhangi bir faaliyetin video belgelerini elde etmek için her türlü çabayı göstereceklerdir. Hedefin aktif olmadığı zamanlarda uzatılmış zaman süreleri vardır, bu zamanlarda araştırmacılar normalde mevcut olduklarını göstermek için çevresindeki alanın saatlik spotlarını çekerler. İsterseniz video spot çekimlerinin daha sık aralıklarla yapılmasını isteyebilirsiniz. Araştırmacılar sık ​​sık, teslim edilen postanın videosunu ya da olayların gerçekleştiği zamana göre doğrulanabilecek diğer olayları elde edeceklerdir.


Araştırmacılar insanları yakalamadan nasıl izlerler?

Buna basit bir cevap tecrübe etmektir. Bir hedefin takibi ya da takibi son derece karmaşıktır. Bir kişiyi cezalandırma süreci boyunca anında ve sürekli olarak yapılması gereken yüzlerce karar var. Bir araştırmacı, bireyin sürüş alışkanlıklarını / stilini, trafik koşullarını, yaklaşan trafik işaretlerini ve soruşturmacının hedefe ayrılmasına neden olabilecek bir milyon diğer senaryoyu dikkate almak zorundadır. Yetenekli bir araştırmacı olayları öngörmek ve uygun adımları atmak için bu durumlarda tecrübeye sahip olacaktır. Bir araştırmacı ne kadar iyi olursa olsun, görünmez değildir ve belirli koşullar veya olaylar kendilerine veya araçlarına fark edilmelerine neden olabilir. Deneyimli bir araştırmacı bunun farkındadır ve belirtildikleri işaretler arar. Bu gerçekleşirse, araştırmacı geri çekilir ve takdir yetkisi için hedef ile araştırmacı arasında daha büyük bir mesafeye izin verir. Deneyimli bir araştırmacı, sürmekte olan çabaların soruşturmanın ortaya çıkmasına yol açacağına inanıyorsa, sürveyansı askıya alacaktır. Bu noktada araştırmacı, müşteriye danışmalı ve durum hakkında onlara tavsiyelerde bulunmalıdır. Bu, yeni bir plan oluşturulmasına izin verir ve şüpheli olduklarını gösteren bir kişiyi birbirinden ayrı ayrı izlemek için kullanılmak üzere ek araştırmacı çağırabilir.

Özel Dedektiflik Tehlikelimi