«

Türkiye Dedektiflik Okulu

Türkiye dedektiflik okulu, Özel dedektif olmak isteyen kişiler öncelikle ne amaçla bu mesleği istediklerini belirlemeleri gerekmektedir. Amacınız ne ? Sonra bu işin uzmanından amaçları ile karşılıklar ne derece uyumlu? İşte bunu öğrenmelidirler. Ayrıca yasal mevzuatta çok önemlidir. Gelişmiş batı ülkeleri, özel dedektiflik sisteminin ülke ekonomilerine ve ülke insanlarına büyük faydalarını gördüklerinden ötürü, bu iş kolunu ülkelerinde serbest  bırakmışlardır. Şu an Avrupa’nın tamamında özel dedektiflik serbesttir. 

 

Yapılan istatistikler,  özel dedektiflerin bulundukları ülkelerde binlerce suçluyu yakaladıkları veya yakalattırdıkları, bir çok çocuğun tecavüze uğramasına engel oldukları, bir çok kişiyi ölümden kurtardıkları, çevrenin atıklarla kirlenmesini önledikleri, uyuşturucu satıcılarına engel olup yakalattırdıkları, yolsuzlukları önlemede önemli başarılar elde ettikleri ve kayıp bir çok çocuğu ve insanları bulduklarını,  ortaya koymuşken acaba, geri kalmış üçüncü dünya ülkelerinde sizce niye özel dedektifliği serbest bırakmazlar??? Çünkü bu tür ülkelerde inanılmaz yolsuzluklar olmaktadır. Özel dedektifleri kendileri için tehdit gören üçüncü dünya ülkeleri özel dedektifliği serbest bırakmamaktadırlar. Örneğin İsveçte serbest özel dedektiflik peki niye oradaki yetkililerin korkacakları bir şey yokki?

 

İstanbul Özel Dedektiflik Okulu 2018 yılı kayıtları başlamıştır. Gerçekten bu mesleği kariyer amacıyla yapmak isteyen kişileri beklemekteyiz. İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya

 

Geniş bilgi için 0 505 366 56 22